Ankara 1 Şubesi
594 | | | 27-10-2022
İNANIYORUZ, O HALDE MUTLAKA BAŞARACAĞIZ
Nevzat ÖYLEK

1997 yılında üniversite öğrencisiyken Sincan temsilcilik binasını açık tutmak, temizlemek, gelen misafirleri ağırlamak üzere Eğitim-Bir-Sen camiasına dâhil oldum. Memuriyete atanmamın ardından üyelik, işyeri temsilciliği, ilçe başkanlığı ve şube yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Teşkilatımız yeni dönemde ise Ankara 1 No.lu Şube başkanlığı görevini bizlere tevdi etti.

Peki, sendikacılığın öneminin arttığı ancak giderek zorlaştığı bir dönemde bu göreve neden talip olduk?

Göreve talip olduk çünkü sendikacılık; kökeni, ideolojik arka planı ve pratiği ile toplumsal değişimde lokomotif niteliğinde bir toplumsal harekettir.

Göreve talip olduk çünkü devletle ve milletle hesabı olanlardan, emek ve alın terini istismar ederek milletin değerleriyle savaşanlara,  küresel çetelerin yerli işbirlikçiliğine soyunup bir takım sapkın düşünceleri yaymayı misyon edinenlere ve bunu da sendikacılık maskesi altında gizleyenlere seyirci kalamayız.

Göreve talip olduk çünkü genç cumhuriyeti, gerçek anlamda millet iradesinin tecellisine imkân veren katılımcı demokrasi ile taçlandırmanın en önemli araçlarından biri olan sivil toplum kuruluşlarında görev almamız;  milletimize, memleketimize ve insanlığa karşı görevimizin gereğidir.

Her gün insanlık tarihinde milat niteliğinde gelişmeler yaşanırken bu gidişata yön verebilecek nitelikteki oluşumların içinde olmak bizim için bir seçenek değil;zarurettir.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen kamu görevlilerinin sosyal ve mali haklarını iyileştirmeye yönelik mücadelesinin yanında küresel güç odaklarının sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yürüttüğü operasyonlara karşı engelleyici rolüyle önemli bir misyona sahip olduğunu biliyoruz.

Biz de bu denli öneme sahip bir sivil toplum kuruluşunun Ankara 1 No.lu şubesinde, bayrağı devraldığımız noktadan bir adım öteye taşımak niyeti ve hedefiyle göreve talip olduk.

Bir ideal uğruna çıktığımız bu zor yolculuğu bizim için kolay ve keyifli kılacak, bizi başarıya ulaştıracak olan şey teşkilatımızın her kademesinde görev alan yol arkadaşlarımızın gayreti ve bize güvenen üyelerimizin desteğidir.

Bu yolculukta üyelerimizin çalışmalarımıza aktif olarak katılmalarını, görüş ve önerileriyle yolumuza ışık tutmalarını bekliyoruz.

İnsanlar için ancak çalıştığının karşılığının olduğu inancı ve kaderin gayrete âşık olduğu gerçeği ile samimi, planlı, programlı, disiplinli, kararlı ve azimli bir çalışmayla kısa süre içerisinde sendikacılık adına güzel şeyle ortaya koyacağımıza yürekten inanıyoruz.

Tüm Yazılar
1 OKULLARDA GÜÇLENDİRME GARABETİ
2 CÂNİCE SALDIRIYA BİR ÖĞRENCİMİZİ KURBAN VERDİK
3 İNANIYORUZ, O HALDE MUTLAKA BAŞARACAĞIZ
4 Bir Angaryaya Dönüşen Veli Ziyaretleri