Ankara 1 Şubesi
1747 | | | 20-04-2020
VİRÜS BİR DEĞİL BİN
Yüksel Haşlak

VİRÜS BİR DEĞİL BİN

**“Tüm renkler kirlendi, birinciliği beyaza verdiler/ Özdemir Asaf

Günah hep olacak. İlk insandan son insana kadar insanın olduğu her yerde günah varlığını koruyacak. Çünkü imtihan sırrı burada. İnsan tercih etme inisiyatifi ile yaratıldı. En büyük gücü aynı zamanda en büyük imtihan sebebi. Suçu ve günahı sonlandırma bu dünya hayatında mümkün değil. Fakat günah alenileşmemelidir. Suç toplumda hüsnükabul görmemelidir. Günahın varlığı değil toplum tarafından kabulü, normal algılanması asıl yıkım sebebidir.

Söz sihirdir. Sadra şifadır veya cana zehir. İnsan kelimelerle düşünür. Bir toplum önce kelimeleri ile zehirlenir. Kelimelerin anlamsal derinlikleri örselenir. Kelimenin çağrışımsal gücü zayıflatılır. Manasında ikrah olan kelimeler bu manalarından sıyrılır da bu kirli anlamlarından başka manaya gelirse artık o fiil de ikrah anlamlarından sıyrılır kirliliği kaybolur. Esası itibariyle her davranış kelimenin yüklendiği mana ile vücut bulur. Söz sihirdir. Medeniyet söz üzerine inşa edilir. Söz kirlenirse tüm toplum kirlenir.

Her koyun kendi bacağından asılmaz.” Çin’in Wuhan şehrinde yarasa yiyen bir adamın günahını yüz binlerce ölü ve binlerce hasta ile tüm dünya çekiyor. Demek ki günah bireysel değildir. Bir günah tüm toplumu ifsat etme gücündedir. Ben ne istersem yaparım özgürlüğü diye bir kavram yoktur. Sizin filleriniz diğer insanları her halükârda ilgilendirir çünkü neticelerinden tüm insanlık tesirlenmektedir.

Amerika merkezli bir platform olan Net Flix tam da ruhanî iklimimizin en büyük zamanı Ramazan ayında Aşk 101 isimli filmi yayınlamaya hazırlanıyor. Film bir eşcinselin hikayesini anlatıyor. Toplumumuz tarafından kabul görmeyen bir eylem sıradan ve olağan bir yaşam olarak bir kahraman üzerinden aktarılacak böylece toplum bu çirkin fiili olağan karşılayacak. Bu tüm toplumun vebalidir. Tarihte lanete uğramış kavimlerin hikayeleri bize efsane olsun diye değil ders alalım diye aktarılmıştır. Emin olunuz Hz. Lut kavmi içerisinde de bu fikre karşı olan insanlar vardı. Lakin onlar bu zulme ses çıkarmadıkları için helak olanlar içinde yer aldılar. Problem eşcinsellik değil bunun alenileşmesi ve normal bir davranış algısına taşınması gayretidir. Bunca güzellik varken bir çirkinliğin vizyona taşınmasıdır. Projeksiyonun bir çirkinliğe tutulmasıdır. Bizler asla buna müsaade edemeyiz. Günahın normalmiş algısına fırsat veremeyiz. Hele İffet Abidesi Hz. Osman’ın adının böyle bir günah ve fiille yan yana getirilmesine kesinlikle rıza gösteremeyiz. Bu kelimeleri bizden çalıyorlar. Bunu görmek lazım. Önce “Şaban” ismimize neler ettiler bir hatırlamak lazım sonra bu kelime oyunlarıyla nelerin hedeflendiğini görmek.

İslam’ın bayraktarlığı yapmış milletimizin böyle kirletilmesine başta toplumumuz sert bir karşılık vermelidir. Bu büyük bir vebaldir. Biz bu hassasiyetle kuşanmış bir millet olan toplumuzdan bu tepkiyi göstermesini bekliyoruz. RTÜK buna kesinlikle müsaade etmemelidir. İzan sahibi her birey büyük resmi görmeli ve üzerine düşen mesuliyeti yerine getirmelidir. Kimsenin beyazı kirletmesine fırsat vermeyelim. Hiçbir çirkinliğin toplumda kabul görmesine izleyici kalmayalım. Bu en başta bir insan mühendisi olan eğitimcilerin üzerine düşen vazifedir.


 

Tüm Yazılar
1 VİRÜS BİR DEĞİL BİN
2 İnce İnsan
3 "BU SEÇİMİN KAYBEDENİ OLMAYACAK"