Ankara 1 Şubesi

GÖLBAŞI İLÇE MEM BANKA PROMOSYON İHALESİNE İLİŞKİN ANKET

Gölbaşı ilçesinde görev yapan eğitim çalışanlarının banka promosyonuyla ilgili görüşlerini almak üzere anket düzenlenmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve yetkili sendika (Eğitim-Bir-Sen) temsilcisinden alınan bilgiye göre Gölbaşı’nda şu ana kadar promosyon protokolünün yenilenmesi süreciyle ilgili olarak aşağıdaki gelişmeler yaşanmıştır.

• Yetkili sendika, promosyonun değişen ekonomik koşullara uygun olarak güncellenmesi gerektiğini belirtmiş, güncelleme olmadığı takdirde feshedilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmuştur.

• İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilgili bankaya promosyon güncellemesi talebini iletti. Banka bu talebi kabul etmedi.

• Yetkili sendika idareye tek taraflı fesih halinde bankaya ne kadar ceza/tazminat ödeneceğinin tespit edilmesini ve karşılıklı yükümlülükler boyutuyla fesih kararının olumlu ve olumsuz yönlerinin tespitini talep etti.

• İlgili banka promosyon protokolünün tek taraflı feshedilmesi halinde kalan 1 yıllık süre için kişi başına yaklaşık 2.700  ₺ geri ödeme talep edeceğini belirtti.

• Yetkili sendika, İlçede temsilcisi bulunan sendikalarla konuyu müzakere etmek üzere bir toplantı düzenledi. Toplantıda olası seçenekler müzakere edildi, izlenecek yol haritası konusunda iş birliği yapılmasına karar verildi.

• İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve yetkili sendika yöneticileri ile Gölbaşı’ndaki banka şubeleri arasında görüşmeler yapıldı. Bankalarla promosyonun yeniden ihale edilmesi halinde ihaleye katılımları ve güncel koşullara uygun teklif vermeleri konusunda görüşmeler gerçekleşti.

Bundan sonraki müzakerelerin seyri konusunda yararlanmak üzere ilçedeki eğitim çalışanlarının görüşlerini almak üzere bir anket yapılmasına karar verildi.

Siz de görüşlerinizle sürece katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayarak anket sorularını cevaplayınız.

Anket için tıklayınız