Ankara 1 Şubesi
YÖNETİM KURULU
Yüksel HAŞLAK
ŞUBE BAŞKANI

6.09.1969 tarihinde Bayburt’da doğdu. İlköğretimi Çayırözü köyünde, Lise öğrenimini Bayburt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu.

1998 yılında Tranbzon Araklı Çok Programlı Lise’de başladığı meslek hayatına, 2001 yılında atandığı Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde devam etti.  Atatürk Ortaokulu ve Ahmet Alper Dinçer Anadolu lisesinde devam öğretmenlik yapan Haşlak, 2009-2014 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı İlçe Temsilciliğini Yürüttü. 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan olağan Genel kurul sonrası Ankara 1 No’lu Şube Başkanlığına seçildi.


Nevzat ÖYLEK
Başkan Vekili

1978 yılında Bingöl’de doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Bingöl’de tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. Meslek hayatına 1999 yılında Arakonak İlköğretim Okulunda öğretmen olarak başladı.Bingöl merkez ve Solhan ilçesinde, Ankara’nın Altındağ, Sincan ve Ayaş ilçelerinde muhtelif kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden,  2013 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü Yüksek Lisans Programından, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden, 2016 yılında Çankaya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programından mezun oldu.

Türkiye Ulusal Ajans Danışma Kurulu Üyeliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Kurul Üyeliği, Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi Değerlendirme Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Katıldığı birçok hizmet içi eğitimin yanı sıra, Başbakanlık Etik Kurulu Etik Eğiticiliği, Voleybol Hakemliği, Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacılık ve Bilirkişilik sertifikalarına sahiptir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışan Öylek, hâlen Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yapmaktadır.


Fatih AŞKIN
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

 

1977  Tarihinde Yozgat'ın Yerköy İlçesinde Doğdu. Lisans;  A. Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı. Tezli Yüksek Lisans ; Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı. Tezli Yüksek Lisans Konusu : “Çağdaş Türk Tiyatrosunda Yunus Emre” Doktora:  Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yeni Türk Edebiyatı Alanında Öğrenim Devam Etmektedir. 

2000 Yılında Yozgat Yerköy İlçesine Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Olarak Atandı.Çeşitli Okullarda İdareci Olarak Görev Aldı.

Talimat Terbiye Kurulu Başkanlığı, Basın İletişim ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ve Talimat Terbiye Kurulu Başkanlığı Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı Biriminde Görev Aldı.

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcısı Olarak Görev Yapıyor.

Halen Çankaya Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi Müdürü Olarak Görevine Devam Etmektedir.

 


İlhan KIYMAZ
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)


1967 Yılı Kırıkkale İli Çelebi İlçesi Karaağaç Köyünde doğdu.

İlkokulu Karaağaç Köyü Ortaokulu Çelebi Ortaokulunda Liseyi Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü Mezun oldu.
1990 yılında Kırıkkale Belediyesinde göreve başladı. 1991 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı İdari Ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına Memur olarak atandı.
 Halen M.E.B. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beşevler Kampusu Yönetim Şubesinde Baş Teknisyen olarak görev yapmaktadır.
 2007-2010 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen İşyeri Temsilcisi, 2010-2014 yılları arasında Bakanlık Temsilcisi olarak görev yaptı.
 Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanlığının 27 Kasım 2014 tarihinde yapılan 4. Olağan Kongresinde Toplu Sözleşme ve Mevzuat’tan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

 


Rıza ÜNVER
Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

1972 Yılında Burdur İli Gölhisar İlçesinde doğdu. İlkokulu Burdur’da, Ortaokulu ile Liseyi Adapazarı’nda okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans öğrenimi tamamladı. 29 Nisan 1994 – 05 Ekim 1999 tarihleri arasında Adapazarı Hanlı İlköğretim Okulu, 15 Ekim 1999 – 15 Aralık 2003 tarihleri arasında Isparta Merkez Halıkent İlköğretim Okulu 26 Aralık 2003 – 22 Ocak 2007 tarihleri arasında Zonguldak Merkez Endüstri  Meslek Lisesinde görev yaptı. Görevde yükselme sınavında başarılı olarak 02 Şubat 2007 tarihinde Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünde Şef olarak göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir. 2010 Yılı Mart ayında Eğitim-Bir-Sen işyeri temsilcisi olarak sendikacılığa başladı. Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanlığını 3. Olağan Kongresinde Toplu Sözleşme ve Mevzuat Sekreteri olarak seçildi. 2011 Yılında Mali Sekreter olarak görev yaptı. Ankara 1 Nolu Şubenin 4. Olağan Kongresinde tekrar Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.


Bayram AKYÜZ
Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

Adı Soyadı:  Bayram AKYÜZ

Branşı       :  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni/Okul Müdürü

Özgeçmiş:

               1978 yılında Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu.  Ailesinin Kırşehir'e taşınması sebebiyle İlkokulu Kırşehir Gülşehri İlkokulunda okudu. Orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de, Lisans öğrenimini Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği'nde tamamladı.

               27/09/2000 tarihinde Kayseri Tomarza Dadaloğlu Battal Topuz Çok Programlı Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak göreve başladı. Aynı okulda müdür yardımcısı ve okul müdür vekili olarak görev yaptı. Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde Sarıkent İlköğretim Okulunda müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2007 yılında Anadolu liselerine öğretmen seçme sınavı neticesinde Mamak Ali Naili Erdem Anadolu Lisesine Edebiyat öğretmeni olarak tayin oldu. Aynı okulun müdür yardımcılığı görevini yürüttü.2009 yılında Çankaya Mimar Kemal Anadolu Lisesinde Türk Edebiyatı öğretmeni olarak vazifede bulundu. 2010/2014 yılları arasında Çankaya Kırkkonaklar Anadolu Lisesi'nde okul müdürü olarak göreve yaptı. 2014/2019 yıllarında Ankara Atatürk Lisesi'nde okul müdürü olarak vazifede bulundu. 2019 yılında Gölbaşı Eymir Anadolu Lisesi’nde okul müdürü olarak göreve başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

               Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE) Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans (2014),  Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanı  mezunudur.

               Eğitim Birsen Sendikası Ankara 1 Nolu Şube Hukuk ve Mevzuat Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

               Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mail adresi:  bayramakyz@yandex.com

Instagram: bay._akyuz

Facebook: Bayram Akyüz

Twiter      : @bayramakyz

 


Yaşar Şahin
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)


Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) 
Giresun 1962 doğumlu. 
İlköğretim ve Meslek Lisesini Giresun’da tamamladı. 
Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metalurji Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisansını tamamladı. 
Döktaş A.Ş.’de (Koç Holding) çalıştı.  
4. Akşam Sanat Okulu ve Ankara Mesleki Eğitim Merkezi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Güvercinlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yaptı. 
Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü (Ar-Ge), Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde çalıştı.  
Eğitim Bir Sen Ankara 2 Nolu Şube Yönetiminde (2005-2010) yer aldı. 
TBMM 26. Dönemde bir süre milletvekili danışmanlığı yaptı. 
Muhtelif projelerde rol aldı. 
Eğitim, Bilim, Sanat, Spor, Kültür ve Çevre Derneği (EBS Der) Başkanlığı yönetiminde yer alıyor. 
Bir haber sitesinde eleştirel eğitim yazıları yazıyor. 
Halen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde görev yapıyor.