Ankara 1 Şubesi
YÖNETİM KURULU
Nevzat ÖYLEK
Şube Başkanı

NEVZAT ÖYLEK,
1978 yılında Bingöl’ün Solhan İlçesinde doğdu.
İlköğrenimini Yenibaşak Ortaokulunda 1992 yılında, Lise öğrenimini Solhan Endüstri Meslek Lisesinde 1995 yılında, Yükseköğrenimini ise Gazi Eğitim Fakültesinde 1999 yılında tamamladı.

Meslek hayatına 1999 yılında öğretmen olarak başladı.
Bingöl merkez ve Solhan ilçesinde; Ankara’nın Altındağ, Sincan ve Ayaş ilçelerinde; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı.
Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2012, Aynı üniversitenin Medya İletişim bölümünden 2015 yılında mezun oldu.
Yerel yönetimler (Tezsiz) ve İnsan Kaynakları Yönetimi (Tezli) alanlarında yüksek lisans yaptı.
Öğrencilik yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.
Eğitim-Bir-Sen’de işyeri Temsilciliği, İlçe Başkanlığı, Şube Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Türkiye Ulusal Ajans Danışma Kurulu Üyeliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Kurul Üyeliği ve Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi Değerlendirme Kurulu Üyeliği başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası kongre, komisyon ve kurulda Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen adına görevler aldı.
Evli ve iki çocuk sahibi olan Öylek,

15 Ekim 2022 tarihinde yapılan Şube Olağan Genel Kurulunda Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Başkanlığı görevine seçildi.


Mustafa KAHRAMAN
Şube Sekreteri(Başkan Vekili)

1982 yılında, Kahramanmaraş´ın  Andırın ilçesinde  doğdu.

İlk ve ortaokulu Andırın ilçesinde tamamladı.

Ortaöğrenimini Kahramanmaraş İbrahim Çalık Anadolu Lisesinde tamamladı.

Ardından yükseköğrenimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümünde tamamladı.

2005 yılında Edirne Lalapaşa Çömlek Akpınar İlköğretim Okulunda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı.

2008 yılı haziran ayında, "Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü´nü " tamamlamak üzere Kars Selim Gelinalan Eczacı Canan Bergişadi İlköğretim Okuluna atandı.

23.03.2010 tarihinde Selim Atatürk Yibo´ya sınavla atanarak,  Müdür yardımcısı olarak göreve başladı.

31.07.2013 tarihinde "İl Dışı İsteğe Bağlı" tayinle Ankara Mamak Nedim İnal Ortaokuluna atandı.

25 Ekim 2013´te  MEB Merkez Teşkilatına bağlı Mesleki ve Teknik Açıköğretim Okuluna sınavla Müdür yardımcısı olarak atandı.

25.06.2015 tarihinde Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okuluna müdür olarak görevlendirildi.

08.04.2016 tarihinde Açık Öğretim Lisesine müdür olarak atandı.

Yüksek lisansını tezli olarak "İnsan Kaynakları Yönetimi" alanında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerine tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Eğitim-Bir-Sen’de işyeri Temsilciliği, Bakanlık Temsilcilik Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Kahraman,

15 Ekim 2022 tarihinde yapılan Şube Olağan Genel Kurulunda Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Başkan Vekilliği görevine seçildi.


Abdullah BAŞAR
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

1979 yılında Hatay'in merkez ilçesi Antakya'da doğdu. Öğrenimini sırasıyla Hatay İlkokulu ve Antakya Lisesi de yaptı. Yüksek öğrenimini inönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi beden eğitimi bölümünden 2003 yılında mezun olarak tamamladı. Yüksek lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Öğretim Yönetimi ve Denetimi bölümünde yaptı. 

Meslek hayatına 2003 yılında Diyarbakır'ın Bismil ilçesinin Yukarı Salat kasabasında beden eğitimi öğretmeni olarak başlayan BAŞAR sırasıyla Batman Petrol İlköğretim Okulu Beden eğitimi öğretmeni, Akyurt Şükrü Acar İmam Hatip Ortaokulu ve lisesi Beden eğitimi öğretmeni, Şehit Feyzi Acısu İmam Hatip Ortaokulu müdür yardımcısı  Necdet seçkinöz Ortaokulu müdür yardımcısı, Şehit Feyza Acısu İmam Hatip Ortaokulu müdür vekilliği, Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcılığı, Şehit Battal İlgün ilkokulu kurucu Müdürlüğü yaptı. 

Sendikamızın Çankaya yönetiminde 3 yıl başkan yardımcılığı bir yıl Çankaya Başkanlığı görevinde Bulundu. 

Evli ve iki çocuk babası olan Başar,  15 Ekim 2022 yılında yapılan 6. Olağan Genel Kurulda Eğitim Bir-Seb Ankara 1 No.lu Teşkilattan Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.

 


Alper GÜVEL
Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Alper GÜVEL

1982 YILINDA Osmaniye-Kadirli ilçesinde doğdu.

İlkokulu 100.Yıl İlkokulu’nda 1993 yılında,  ortaokulu Cevdetpaşa Ortaokulunda 1996 yılında, lise öğrenimini 1999  yılında Kadirli Lisesinde tamamladı.

Yükseköğrenimini İnönü Üniversitesi-İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2004 yılında tamamlayarak öğretmenlik hayatına Malatya-Doğanyol-Gökçe İlköğretim Okulu, Battalgazi ilçesi Kanuni Ortaokulu ile Hanımınçiftliği Melikşah İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlik görevi yaptı.

İkinci yükseköğrenimi İnönü Üniversitesi-Makine Mühendisliği bölümünü 2015 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl MEB  Ünvan Değişikliği Sınavı ile Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğüne Makine Mühendisi olarak atandı.

Bu süreçte Anadolu Üniversitesi-Açıköğretim Fakültesi-Adalet  Bölümü önlisans programını 2017 yılında tamamladıktan sonra KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2020 yılında mezun oldu.

Halen MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğünde mühendis olarak görevine devam eden Güvel,  Ankara Barosu Başkanlığında avukatlık stajını yapmaktadır.

Eğitim Bir-Sen’de işyeri temsilciliği, Bakanlık Temsilcilik Başkanlığı-Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Evli ve iki çocuk babası olan GÜVEL,

15 Ekim 2022 tarihinde yapılan Şube Olağan Genel Kurulunda Eğitim Bir-Sen Ankara 1 No.lu Mali İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 

Öğrenim Durumu:

Yüksek Lisans  :   Fırat Üniversitesi-Termodinamik ABD (Tez aşamasında)

Lisans                 : İnönü Üniversitesi- İlköğretim Matematik Öğretmenliği

                              İnönü  Üniversitesi-Makine Mühendisliği

                              KTO Karatay Üniversitesi- Hukuk Fakültesi

Önlisans            :Anadolu Üniversitesi-Açıköğretim Fakültesi-Adalet

 


Bekir ENGÜL
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

1991 yılının Mart ayında Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden olan Haliliye ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Şanlıurfa’da Mehmet Saçlı İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Şanlıurfa/Davut Zeki Akpınar İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

2011 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümüne yerleşti.

Eğitim hayatı devam ederken 2013 yılında önlisans KPSS Puanı ile Milli Eğitim Bakanlığında VHKİ olarak göreve başladı. 2019 yılında görevde yükselme sınavı ile aynı Bakanlıkta Şef kadrosuna atandı.

 

2013 yılında Genç Memur-Sen Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilen Engül,

sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve 2016 yılında Genç Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı görevine getirildi.

Genç Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı görevi devam etmekte olup 2020 yılında

Memur-Sen Ankara Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 

Anadolu Gençlik Derneğinde Çankaya İlçe Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve çeşitli kademelerde görev aldı. Ankara Eğitime Destek Platformu, Ankara STK Platformu, Ankara Genç STK’lar Platformu ve İcra Kurulu Üyeliği; Cansuyu, İHH, Birlik Vakfı, Cihannüma, Şurkav Ankara gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşunda üyeliği devam eden ENGÜL,

15 Ekim 2022 tarihinde yapılan Şube Olağan Genel Kurulunda Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Basın ve İletişimden Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 

Öğrenim Durumu:

Yüksek Lisans :    Gazi Üniv. Sos. Bil. Ens. Yerel Yönetimler Bölümü

 

Lisans:                 Ankara Üniversitesi/Siyasal Bilgiler Fakültesi-İktisat Bölümü

                            Anadolu Üniversitesi/Kamu Yönetimi

 

Önlisans:              Anadolu Üniversitesi/Adalet Bölümü

                            Anadolu Üniversitesi/İşletme Bölümü

 


Cumali TUNÇ
Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)

1976 Yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. Sırasıyla Sümer İlköğretim Okulu , Sümer Lisesi ve Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirdi. 2000 yılında ilk görev olan Gaziantep Şehitkamil ilçesinde Yukarı Beylerbeyi İlköğretim Okulunda 3 yıl öğretmenlik 6 yıl müdür yardımcısı olarak  görev yaptı. Daha sonra sırasıyla  Gaziantep ili Şehitkamil İlçesi Nefise Necip Teymur ORTAOKULU ve Şehitkamil İlçesi Osman Gazi Ortaokulunda görev yaptı. Daha sonra 2015 yılında Ankara da 30 Ağustos Ortaokulunda Rehber Öğretmen olarak göreve başladı. 2016 yılı temmuz ayı itibariyle Altındağ İlçesi Koza Anaokulunda Okul Müdürü olarak göreve başladı. 2018 yılı Ekim ayında Koza Anaokulunun kapanması nedeniyle Çankaya İlçesi İmkb Alpaslan İmam Hatip Ortaokulunda 2018 Kasım ayı itibariyle okul müdürü olarak göreve başlamıştır. 2021 Eylül ayında Eğitim Bir sen 1 nolu şubeye bağlı Çankaya yönetiminde Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 15 Ekim 2022’de yapılan Şube Olağan Genel Kurulunda Eğitim Bir -Sen Ankara 1 No’lu Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Evli ve iki çocuk sahibidir. Ayrıca Van Yüzüncü yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi alanında tezsiz yüksek lisans yapmıştır.


Erdoğan KESKİN
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

Erdoğan KESKİN,

1976 Yılında Ordu ili Ünye ilçesi Dereköy Köyünde doğdu.

İlkokulu Dereköy İlkokulu’nda 1988 yılında,  Ortaokulu Ünye İmam Hatip Ortaokulunda 1991 yılında, lise öğrenimini 1995  yılında Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Yükseköğrenimini Celal Bayar Üniversitesi-Sınıf  Öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Öğretim Yönetimi ve Denetimi bölümünde yaptı. 

Meslek hayatına 2001 yılında Şanlıurfa'ın Harran ilçesinin Yenidoğan Köyünde Sınıf öğretmeni olarak başlayan Erdoğan KESKİN sırasıyla; Haymana Halk Eğitimi Merkezi , Hayman Alahacılı İlköğretim Okulu ,Altındağ Hıdırlıktepe İlköğretim Okulu Sınıf öğretmeni,Altındağ TOKİ Malazgirt İlköğretim Okulu , Çankaya Şehit Battal İlgün İlkokulu , Çankaya Süleyman Uyar İlkokulu , Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu , Çankaya Arjantin İlkokulu Müdür yardımcılığı, Çankaya Kemal Atatürk İlkokulu ,Çankaya Kurtuluş Şehit Albay Şentürk Aydınyer İlkokulu Müdür Vekili olarak görev yapmıştır.

Sendikamızın Çankaya yönetiminde 3 yıl başkan yardımcılığı bir yıl Çankaya Başkan Vekili görevinde Bulundu. 

Evli ve iki çocuk babası olan Erdoğan KESKİN, 

Şubemiz bünyesinde Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.