YÖNETİM KURULU
Yüksel HAŞLAK
ŞUBE BAŞKANI

6.09.1969 tarihinde Bayburt’da doğdu. İlköğretimi Çayırözü köyünde, Lise öğrenimini Bayburt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu.

1998 yılında Tranbzon Araklı Çok Programlı Lise’de başladığı meslek hayatına, 2001 yılında atandığı Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde devam etti.  Atatürk Ortaokulu ve Ahmet Alper Dinçer Anadolu lisesinde devam öğretmenlik yapan Haşlak, 2009-2014 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı İlçe Temsilciliğini Yürüttü. 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan olağan Genel kurul sonrası Ankara 1 No’lu Şube Başkanlığına seçildi.

Nevzat ÖYLEK
Başkan Vekili

1978 yılında Bingöl’de doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Bingöl’de tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. Meslek hayatına 1999 yılında Arakonak İlköğretim Okulunda öğretmen olarak başladı.Bingöl merkez ve Solhan ilçesinde, Ankara’nın Altındağ, Sincan ve Ayaş ilçelerinde muhtelif kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden,  2013 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü Yüksek Lisans Programından, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden, 2016 yılında Çankaya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programından mezun oldu.

Türkiye Ulusal Ajans Danışma Kurulu Üyeliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Kurul Üyeliği, Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi Değerlendirme Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Katıldığı birçok hizmet içi eğitimin yanı sıra, Başbakanlık Etik Kurulu Etik Eğiticiliği, Voleybol Hakemliği, İzci Liderliği, Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacılık ve Bilirkişilik sertifikalarına sahiptir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışan Öylek, Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Yönetim Kurulunda Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Fatih AŞKIN
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

Biyografisi

1977 Tarihinde Yozgat’ın Yerköy İlçesinde Doğdu. İlkokul;  Yozgat- Şefaatli  Fatih İlkokulu. Ortaokul ve Lise ; Yerköy İmam Hatip Lisesinde Tamamladı. Lisans ; Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı. Tezli Yüksek Lisans; Dumlupınar Üniversitesi  Sosyal  Bilimler Enstitüsü,  Türk Dili ve Edebiyatı.Tezli Yüksek Lisans Konusu:  “ Çağdaş Türk Tiyatrosunda Yunus Emre ”Doktora: Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yeni Türk Edebiyatı Alanında Öğrenimine Devam Etmektedir.

2000 Yılında Yozgat Yerköy’e Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni  Olarak Atandı.Çeşitli Okullarda İdareci Olarak Görev Aldı.(Yozgat Halk Eğitimi Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü,  Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Ankara Anadolu Lisesi Müdürlüğü)

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Basın İletişim ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Okuma  Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı Biriminde Görev Almıştır.

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcısı Olarak Görev Yapmaktadır.

Halen Çankaya Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Olarak Görevine Devam Etmektedir

 

İlhan KIYMAZ
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)


1967 Yılı Kırıkkale İli Çelebi İlçesi Karaağaç Köyünde doğdu.

İlkokulu Karaağaç Köyü Ortaokulu Çelebi Ortaokulunda Liseyi Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü Mezun oldu.
1990 yılında Kırıkkale Belediyesinde göreve başladı. 1991 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı İdari Ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına Memur olarak atandı.
 Halen M.E.B. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beşevler Kampusu Yönetim Şubesinde Baş Teknisyen olarak görev yapmaktadır.
 2007-2010 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen İşyeri Temsilcisi, 2010-2014 yılları arasında Bakanlık Temsilcisi olarak görev yaptı.
 Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanlığının 27 Kasım 2014 tarihinde yapılan 4. Olağan Kongresinde Toplu Sözleşme ve Mevzuat’tan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

 

Rıza ÜNVER
Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

1972 Yılında Burdur İli Gölhisar İlçesinde doğdu. İlkokulu Burdur’da, Ortaokulu ile Liseyi Adapazarı’nda okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans öğrenimi tamamladı. 29 Nisan 1994 – 05 Ekim 1999 tarihleri arasında Adapazarı Hanlı İlköğretim Okulu, 15 Ekim 1999 – 15 Aralık 2003 tarihleri arasında Isparta Merkez Halıkent İlköğretim Okulu 26 Aralık 2003 – 22 Ocak 2007 tarihleri arasında Zonguldak Merkez Endüstri  Meslek Lisesinde görev yaptı. Görevde yükselme sınavında başarılı olarak 02 Şubat 2007 tarihinde Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünde Şef olarak göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir. 2010 Yılı Mart ayında Eğitim-Bir-Sen işyeri temsilcisi olarak sendikacılığa başladı. Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanlığını 3. Olağan Kongresinde Toplu Sözleşme ve Mevzuat Sekreteri olarak seçildi. 2011 Yılında Mali Sekreter olarak görev yaptı. Ankara 1 Nolu Şubenin 4. Olağan Kongresinde tekrar Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Bayram AKYÜZ
Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

Bayram AKYÜZ

Yaşar Şahin
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)


Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) 
Giresun 1962 doğumlu. 
İlköğretim ve Meslek Lisesini Giresun’da tamamladı. 
Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metalurji Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisansını tamamladı. 
Döktaş A.Ş.’de (Koç Holding) çalıştı.  
4. Akşam Sanat Okulu ve Ankara Mesleki Eğitim Merkezi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Güvercinlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yaptı. 
Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü (Ar-Ge), Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde çalıştı.  
Eğitim Bir Sen Ankara 2 Nolu Şube Yönetiminde (2005-2010) yer aldı. 
TBMM 26. Dönemde bir süre milletvekili danışmanlığı yaptı. 
Muhtelif projelerde rol aldı. 
Eğitim, Bilim, Sanat, Spor, Kültür ve Çevre Derneği (EBS Der) Başkanlığı yönetiminde yer alıyor. 
Bir haber sitesinde eleştirel eğitim yazıları yazıyor. 
Halen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde görev yapıyor. 

Top