'Basın ve İletişim Şube Başkan Yardımcıları Eğitim ve İstişare' toplantımızı gerçekleştirdik


205 | 19.07.2019
| |

 

'Basın ve İletişim Şube Başkan Yardımcıları Eğitim ve İstişare' toplantımızı gerçekleştirdik

   

 

 
 

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitimciler olarak, bir eğitim sendikası olarak, eğitime

yatırım yapıyor, teşkilat eğitimine önem ve ağırlık devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

“Basın ve İletişim Şube Başkan Yardımcıları Eğitim ve İstişare” toplantısı Ankara'da yapıldı. Toplantının açılışında konuşma Genel Başkan Ali Yalçın, sendika olarak, eğitim de istişareyi de çok önemsediklerini belirterek, “Eğitim bizim işimiz, istişare ise olmazsa olmazımızdır. Bu toplantılar vesilesiyle alanımızla ilgili bilgilerimizi tazeliyor, uzmanlaşıyor ve dayanışma ruhunu üst seviyeye çıkarıyoruz. Eğitim ve istişare içerikli toplantılarımız belli aralıklarla devam ederken ”dedi. 

Bilgi çağındayız ve iletişimin önemi

Bilgi ve iletişim çağında yaşadıklarına dikkat çeken Yalçın, küresel bir köye dönüşen varlığını kolaylaştığını, bu konuda planlama ve iletişimin öneminin daha da arttığını söyledi. Yalçın, dezenformasyona, tezvirata karşı teyakkuza gider, bağlantı kuruluyor, bu konuda kuruluyor ve iletişimden sorumlu merkez başkan yardımcılarına çok iş düştüğünü dile getirdi. 

Tarzımız da yolculuğumuz da farklıdır

Emeğin saygın olması, alın terinin karşılığının olduğu, yasakların kaldırılması için sendikal yolculuğa çıktıklarını ifade eden Yalçın, “Teşkilat olarak yola çıkışımız, mevcut sendikal pratiğe bir yerde reddiyedir. Yeni bir sendikal hareketi Türkiye'yle buluşturduk, kireçle boyanmış beyaz taşların dışına çıkarak bu alana yeni bir soluk getirdik. Hiçbir zaman anarşiye, vandalizme, şiddete başvurmadık. Hiçbir zaman darı kavga etmek gibi bir derdimiz, bir hevesimiz olmadı. Hiçbir zaman kaldırımın taşını sökme, esnafın camını indirme gibi bir tarzımız olmadı. Eğitim-Bir-Sen'in kuruluşunda entelektüel bir çare ve birikim var. Mehmet Akif İnan gibi, bu toplumda yediden yetmişe herkesin saygı duyduğu, 'yedi güzel adam' diye herkesin hürmet beslediği bir kimlik ve kişiliğin liderliğini orada gösterdiği sırada ki ki tarzımız, yürüyüşümüz farklı olmak zorundadır. Bugüne kadar hep işimiz darı, derdimiz darı oldu, bu arada hep darı birlikte yürüdük ”şeklinde konuştu. 

Toplu sözleşmenin sorunluğini ayarla

Yalçın, kamu görevlileri toplu sözleşmesiyle çalışanın toplu sözleşmeleri arasında fark fark ettik, bu farkların temizlenebileceğini, sorunlu alanların yapılmasına kavuşturulmasını istediklerinizi dile getirdi.

Yalçın’a dayanışma aidatı konusuna da değinen Yalçın, “Kanunun dayanışma aidatına mesafeli durumundan uzaklaşmak için açık hava durumu masasında olduğu yerde. Dilir ki toplu işlem ikramiyesi yetkili sendika üyelerine yüzde yüz arttırımlı ödensin. Diğer kamu görevlileri bundan faydalanacaksa yetkisiz olanlar gibi sendikasız olanlar bundan sonra faydalanacaksa bu alanlardan tartışılabilir mi ve emeğin hakkı teslim edilsin. Sizden şeyden feragat ederek gayret gösterenken, herkesin aynı değerlendirdiği bu odada kabulü asla mümkün değil ”ifadelerini kullandı.

  

 

Teşkilat eğitimi yapıldı, sendikal çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu

Açılış konuşmasının açıklaması, Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, ortamında ve iletişim alanında çalışmalara yönelik bilgiler veriyorken, Dr. Mustafa Bostancı ise medya ile ilgili bir sunum yaptı.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top